Kryminalni z gdańskiej komendy miejskiej pracowali nad sprawą pobicia, do którego doszło w marcu 2023 r. w rejonie Śródmieścia. Sprawca zaczepił idących ul. Długi Targ mężczyzn i podczas kłótni kilka razy uderzył jednego z nich. Pobity 35-latek doznał m.in. złamania szczęki, urazu palca oraz stłuczenia klatki piersiowej. Tą sprawą od razu zajęli się kryminalni z komendy miejskiej, którzy szczegółowo sprawdzili wszystkie informacje dotyczące zdarzenia. Policjanci zabezpieczyli oraz przeanalizowali monitoringi i dzięki bardzo dobremu rozpoznaniu już po kilku dniach ustalili tożsamość sprawcy. Jak się okazało, to 20-letni mieszkaniec Rumi i jego zatrzymanie było kwestią czasu. Mężczyzna najprawdopodobniej spodziewał się wizyty policjantów i postanowił zmienić adres, w pewnym momencie wyjechał też na jakiś czas za granicę.

Podczas pracy nad tą sprawą kryminalni na bieżąco sprawdzali pojawiające się informacje, rozmawiali też z osobami, które mogły wiedzieć, gdzie mężczyzna przebywa.

Wczoraj przed godz. 18.00, dzięki zdobytym informacjom, kryminalni zatrzymali poszukiwanego mężczyznę w Rumi. Sprawca trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzut uszkodzenia ciała.

Teraz grozi mu kara nawet 5 lat więzienia.