Uszkodzona sygnalizacja świetlna oraz dwa pojazdy. Jeden z nich dachował. To efekt zdarzenia drogowego na rondzie Ofiar Katynia. Strażnicy miejscy zabezpieczyli miejsce i udrażniali ruch na skrzyżowaniu.
zespół medyczny przy karetce, w tle przewrócone auto

Piątek, 17 listopada. Kilka minut przed godziną 11:00 funkcjonariusze z Referatu Profilaktyki jechali ulicą 3 Maja w kierunku ronda Ofiar Katynia, gdy zauważyli przed sobą dwa uszkodzone auta. Do zderzenia musiało dojść chwilę wcześniej. Jeden z pojazdów dachował. Kierowcy pierwszej pomocy udzielała ekipa karetki pogotowia, która przejeżdżała w pobliżu. Za pośrednictwem Stanowiska Kierowania mundurowi upewnili się, że odpowiednie służby zostały już powiadomione.

Strażnicy sprawdzili też, czy w uszkodzonych samochodach wyłączone są zapłony i zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Chwilę potem na miejscu byli już strażacy. W wyniku zderzenia aut został uszkodzony jeden z sygnalizatorów. Na skrzyżowaniu nie działała sygnalizacja świetlna, a na ulicach powoli zaczynał się popołudniowy szczyt komunikacyjny. Przybywało aut i zaczęły tworzyć się korki. Mundurowi na czas akcji ratunkowej udrażniali ruch i rozładowywali tworzące się zatory.

strażnik kieruje ruchem na rondzie

Po kilku minutach pojawiły się pozostałe służby. Dwie osoby poszkodowane zostały zabrane do szpitala. Dane świadka zdarzenia strażnicy przekazali przybyłym policjantom.