Kino na Szekspirowskim: start 29 maja, bilety już w sprzedaży
Już od 29 maja rusza cykl wyjątkowych pokazów filmowych na tarasie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. W ramach "Kina na Szekspirowskim" zaprezentowane zostaną najciekawsze tytuły filmowe, które zdobyły uznanie na międzynarodowych festiwalach. Nie przegap okazji, by w letni wieczór zobaczyć znakomite produkcje pod gołym niebem!
  1. Pokazy filmowe inspirowane nowojorskim "Rooftop cinema".
  2. 19 filmów w programie, w tym zdobywcy Oskarów i Złotych Palm.
  3. Projekcje odbywają się od 29 maja do 30 sierpnia.
  4. Bilety dostępne online w cenie 19 zł (przedsprzedaż) i 21 zł (w dniu pokazu).

W ramach "Kina na Szekspirowskim" zaprezentowane zostaną filmy, które zdobyły uznanie na międzynarodowych festiwalach. Tegoroczną edycję otworzy "Wszystko, wszędzie, naraz" w reżyserii duetu Daniels, który zdobył aż 7 Oskarów. To niesamowite połączenie komedii, kina akcji i science-fiction, które zrywa z konwencjami i przekracza granice gatunkowe.

W programie znalazło się wiele nowości, w tym dramat sądowo-rodzinny "Anatomia upadku" Justine Triet, za który zdobyła Złotą Palmę w Cannes i Oskara za najlepszy scenariusz oryginalny. Kolejnym mocnym tytułem jest "Obsesja" Todda Haynesa, film psychologiczny z Julianne Moore i Natalie Portman w rolach głównych. Będzie też "Perfect Days" Wima Wendersa, które afirmuje prostotę i piękno życia oraz "Priscilla" Sophii Coppoli, opowiadający o burzliwym małżeństwie Elvisa Presleya.

Cykl filmowy inspirowany jest pokazami "Rooftop cinema" z Nowego Jorku, które od lat cieszą się ogromną popularnością. Również w Gdańsku mieszkańcy będą mogli cieszyć się filmowymi wieczorami na świeżym powietrzu. Projekcje będą odbywać się 2-3 razy w tygodniu od maja do sierpnia, zawsze o godzinie 21:30. W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych, seans zostanie przeniesiony na inny termin.

Nie zabraknie również filmów wielkomiejskich, z Nowym Jorkiem w tle. "Poprzednie życie" Celine Song to współczesne love story, które rozgrywa się w metropoliach Nowego Jorku i Seulu. Również "Miłość bez ostrzeżenia" Rebecci Miller to komedia o miłości i kryzysie tożsamości, z Joanną Kulig u boku Anne Hathaway i Petera Dinklage'a.

W programie znalazły się także islandzkie filmy z surowym klimatem i czarnym humorem: kino drogi "Matka siedzi z tyłu" Hilmara Oddssona oraz komedia "Latanie dla początkujących" Gunnara Sigurðssona.

- Od maja do sierpnia zobaczymy w sumie 19 wyjątkowych filmów, z których część będzie wyświetlana dwu lub trzykrotnie. Będą to komedie, dramaty, thrillery i najlepsze kino autorskie ostatniego sezonu festiwalowo-kinowego - zaznacza Anna Kądziela-Grubman, dyrektor programowy Kina na Szekspirowskim.

Organizatorem i pomysłodawcą "Kina na Szekspirowskim" jest Stowarzyszenie Kulturalne Hamulec Bezpieczeństwa, a głównymi partnerami są Gdański Teatr Szekspirowski, KINO PRO, Fundacja Nowa Strefa Kultury oraz Miasto Gdańsk. Bilety można nabyć online, w cenach 19 zł (w przedsprzedaży) i 21 zł (w dniu pokazu).


Urząd Miejski w Gdańsku