Pływalnie GOS na Chełmie otwarte przez całe wakacje
Wakacje to doskonała okazja do korzystania z miejskich pływalni. Gdański Ośrodek Sportu wprowadził specjalne godziny otwarcia oraz przerwy technologiczne, które warto znać przed zaplanowaniem wizyty. Sprawdź, jak będą funkcjonować baseny w najbliższych miesiącach.

Godziny otwarcia pływalni w okresie wakacyjnym

W okresie letnim, aż do końca sierpnia, pływalnie Gdańskiego Ośrodka Sportu będą dostępne dla mieszkańców codziennie od 9:00 do 20:00. W tym czasie obowiązuje system aquaparkowy, co oznacza, że wejście możliwe jest na 60 minut o dowolnej godzinie, z możliwością przedłużenia pobytu za dodatkową opłatą.

Przerwy technologiczne na poszczególnych pływalniach

Wakacje to również czas, kiedy na pływalniach przeprowadzane są niezbędne prace serwisowe i remontowe. Harmonogram przerw technologicznych został zaplanowany tak, aby zawsze przynajmniej jeden obiekt był dostępny dla mieszkańców.

Pływalnia Orunia będzie czynna od 22 czerwca do 31 lipca, następnie zamknięta od 1 sierpnia do 1 września.

Pływalnia Osowa będzie zamknięta przez cały lipiec, ale od 1 sierpnia do 1 września będzie otwarta, z wyjątkiem 15 sierpnia.

Pływalnia Stogi będzie dostępna od 22 czerwca do 31 lipca, a zamknięta od 1 sierpnia do 1 września.

Pływalnia Chełm pozostanie zamknięta od 1 lipca do 1 września.

Powody dłuższego zamknięcia pływalni na Chełmie

Pływalnia na Chełmie, ze względu na wiek i zastosowane tam rozwiązania techniczne, wymaga dłuższej przerwy na przeprowadzenie niezbędnych prac remontowych. Jak tłumaczy Michał Faran z Działu Promocji i Komunikacji GOS, "Pływalnia na Chełmie jest znacznie starsza niż pozostałe trzy, także pod względem zastosowanych tam rozwiązań technicznych, dlatego potrzebna jest dłuższa przerwa w jej działaniu".

Bezpieczne korzystanie z pływalni

Podczas wakacji, kiedy na pływalniach jest więcej odwiedzających, warto pamiętać o bezpieczeństwie. Czasem poszczególne tory mogą być zarezerwowane dla grup zorganizowanych, takich jak kolonie i półkolonie. Michał Faran zapewnia jednak, że "raczej zawsze wszyscy chętni wchodzą". Dla pewności warto regularnie sprawdzać harmonogramy pracy pływalni, które są aktualizowane na bieżąco.

Cennik biletów w systemie aquaparkowym

Ceny biletów w systemie aquaparkowym są następujące:

  • Bilet aquaparkowy normalny: 18 zł za godzinę + 25 groszy za każdą rozpoczętą minutę
  • Bilet aquaparkowy ulgowy (dla niepełnosprawnych, uczniów i studentów do 26 roku życia, rencistów, emerytów oraz weteranów): 12 zł za godzinę + 20 groszy za każdą rozpoczętą minutę
  • Bilet aquaparkowy rodzinny (min. 1 dziecko do 16 roku życia, maks. 2 pełnoletnich opiekunów): 12 zł za godzinę za osobę + 20 groszy za każdą rozpoczętą minutę; dziecko do 4 roku życia – bezpłatnie.

Zapraszamy do korzystania z miejskich pływalni i życzymy udanych wakacji!


Na podst. Urząd Miejski w Gdańsku