Wypożyczalnia sprzętu budowlanego w Gdańsku — oto czym cechują się najlepsze oferty w Trójmieście!

Wynajem urządzeń budowlanych nie musi być trudny i kosztowny. Na lokalnym, trójmiejskim rynku, bez trudu można znaleźć firmę, która w dobrej cenie zapewnia dostęp do świetnego, nowoczesnego parku maszynowego. Warto jednak pamiętać o tym, że kwota najmu to tylko jedna zmienna, na którą musisz patrzeć. O czym jeszcze powinieneś pamiętać przed parafowaniem umowy?

Jak powinna działać solidna wypożyczalnia budowlana?

Można wskazać na kilka kluczowych cech, po których poznasz solidną, godną zaufania firmę. Przede wszystkim trzeba spojrzeć na park maszynowy. Liczy się nie tylko ilość dostępnych tam maszyn, ale też ich stan techniczny. Należy wręcz pokusić się o stwierdzenie, że to właśnie on jest kluczowy.

Nawet najlepsze urządzenia, jeśli nie są odpowiednio serwisowane, mogą po prostu ulec awarii. Jeśli ta przytrafi się akurat na Twojej budowie, to istnieją spore szanse na to, że nie dotrzymasz terminu, na jaki umawiałeś się ze zleceniodawcą. Dlatego tak ważne jest korzystanie z usług profesjonalistów, jak choćby działającej w Gdańsku wypożyczalni sprzętu budowlanego Drial.

Co warto odnotować, wynajmiesz tam nie tylko wielkie urządzenia na budowę. Pod wieloma względami jest to wręcz wypożyczalnia sprzętu elektrycznego, który z pewnością docenią nie tylko właściciele dużych firm, ale i osoby, które szybko chcą wyremontować dom, garaż lub mieszkanie.

W Drial.pl wynajmiesz między innymi:

 • pompy (do igłofiltrów, ścieków, zatapialne, motopompy),
 • podnośniki (masztowe, nożycowe, przegubowe, wieże aluminiowe),
 • zagęszczarki,
 • walce drogowe,
 • minikoparki,
 • wozidła budowlane,
 • agregaty i maszty oświetleniowe,
 • nagrzewnice,
 • osuszacze,
 • wentylatory,
 • narzędzia do prac betoniarskich,
 • ogrodzenia budowlane.

Oczywiście to tylko te najpopularniejsze urządzenia, jakie zwykle można odnaleźć w wypożyczalniach, jak Drial. Co warto podkreślić na stanie zwykle znajduje się co najmniej kilka maszyn z każdego typu: od wentylatorów, przez walce, po wielkie podnośniki.

Jak powinien wyglądać proces wypożyczenia sprzętu na budowę?

Solidna firma świadcząca usługi najmu maszyn przede wszystkim powinna dostarczyć go na miejsce tak szybko, jak to możliwe. Czas to pieniądz, o czym doskonale wie każdy przedsiębiorca.

Dobrze byłoby też, gdyby działalność miała kilka-kilkanaście punktów w całym kraju. W razie, gdyby okazało się na przykład, że podnośnik JGL 33 RTS jest niedostępny na Pomorzu Gdańskim, będzie można szybko ściągnąć go z innych filii, na przykład w Wielkopolsce.

Solidni wynajmujący biorą też na siebie usługę dostarczenia wypożyczonych maszyn pod wskazany adres oraz jego późniejszy odbiór. Dlaczego to tak ważne? Ponieważ o ile transport dużych osuszaczy czy agregatów można jeszcze zaplanować i zrealizować we własnym zakresie, tak w przypadku wielu urządzeń może to być problematyczne.

Wystarczy posłużyć się prostym przykładem. Podnośnik teleskopowy z silnikiem spalinowym potrafi ważyć 20 ton, a długość pracy ramienia może przekraczać 40 metrów. Przewiezienie go drogami publicznymi mogłoby wymagać sporo czasu i rozbudowanego procesu logistycznego.

Zawsze należy upewnić się też, czy w razie awarii maszyny, firma wynajmująca zapewnia wymianę uszkodzonego urządzenia na inne – najlepiej o takich samych lub zbliżonych parametrach technicznych. To dodatkowy bufor bezpieczeństwa, dzięki któremu zdołasz zachować ciągłość pracy i oddać zadanie w terminie.