W Gdańsku wiceminister Lubnauer zapowiada szkolenia dla nauczycieli z AI

W Gdańsku ruszają innowacyjne szkolenia dla nauczycieli, które mają na celu wprowadzenie sztucznej inteligencji do polskich szkół!
- Gdańsk stawia na nowoczesną edukację
- Przyszłość edukacji z AI w Gdańsku
Wiceminister edukacji Katarzyna Lubnauer, podczas wizyty w I LO, zapowiedziała szereg zmian, które mają zrewolucjonizować sposób nauczania i przygotować uczniów do wyzwań XXI wieku.
Gdańsk stawia na nowoczesną edukację
Podczas spotkania z dyrektorami gdańskich szkół, wiceminister Lubnauer podkreśliła znaczenie inwestycji w edukację. Rządowy program zakłada nie tylko podwyżki dla nauczycieli, ale również wzrost nakładów na oświatę z 66 miliardów złotych do 103 miliardów złotych w ciągu ostatnich dwóch lat. To 56-procentowy wzrost nakładów - zaznaczyła. Nowe podstawy programowe będą kładły większy nacisk na umiejętności interpersonalne oraz rozwój zdrowotny uczniów.
Przyszłość edukacji z AI w Gdańsku
Wiceminister zwróciła uwagę na zmieniające się potrzeby uczniów oraz rosnącą rolę technologii. Musimy nauczyć uczniów współpracy z AI, a nie oszukiwania nauczycieli - powiedziała. W ramach nowego programu przewidziano szkolenia dla 85 tysięcy nauczycieli oraz stworzenie 12 tysięcy nowych pracowni AI w szkołach. Dodatkowo, planowane jest wyposażenie szkół w 735 tysięcy laptopów, co ma ułatwić dostęp do nowoczesnych narzędzi edukacyjnych. Spotkanie było również okazją do dyskusji na temat aktualnych wyzwań, takich jak niż demograficzny czy system oceniania nauczycieli. Wiceminister podkreśliła, że nowe podstawy programowe są opracowywane przez ekspertów i praktyków, co ma zapewnić ich wysoką jakość i skuteczność. Zainteresowani rodzice oraz nauczyciele mogą już teraz zacząć przygotowania do nadchodzących zmian i szkoleń. To wyjątkowa okazja, aby wprowadzić nowoczesne metody nauczania do gdańskich szkół!
Na podst. Urząd Miejski Gdańsk
![]()
Ostatnie Artykuły

Ukraina świętuje 35 lat niepodległości. W Gdańsku padły słowa o bezpieczeństwie Europy

Dwie rocznice, jedno spotkanie. W Gdańsku zapowiedzą obchody

Nowa Opera Bałtycka ma powstać z głosem mieszkańców. Ruszają konsultacje

Pod pomnikiem w Gdańsku zabrzmią hymny Polski i Ukrainy

Baltic Sail bez parady żaglowców. Sztorm pokrzyżował plany po raz pierwszy

Artur Szach dał Lechii pierwsze zwycięstwo. Gdańszczanie ruszyli w górę tabeli
![[PIŁKA NOŻNA] Lechia Gdańsk – Pogoń Siedlce 1:0 w Betclic 1. lidze. Gospodarze wytrzymali do końca](/images/mecz/thumbnails/lechia-gdansk-pogon-siedlce-21082026-10.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Lechia Gdańsk – Pogoń Siedlce 1:0 w Betclic 1. lidze. Gospodarze wytrzymali do końca

Darmowy autobus na Festiwal Wisłoujście. Linia 300 połączy Wrzeszcz z twierdzą

Wieczorna kontrola kierowców w Gdańsku. Policja ujawniła 56 wykroczeń

Rafał Brzoska rozpoczyna inicjatywę 150% i apeluje o zmianę zasad odpowiedzialności platform za fałszywe reklamy

Bieg Westerplatte z szansą na rekord. Organizatorzy przedłużyli zapisy

Szkolne obiady zmienią zasady. Więcej warzyw i mniej cukru

Hucisko po tramwajowej próbie. Gdańskie rozwiązanie zainteresowało Wrocław

35 lat niepodległej Ukrainy. W Gdańsku dwa dni wydarzeń, pamięci i solidarności
Przydatne dane teleadresowe
- VIII Komisariat Policji w Gdańsku - kontakt, dzielnicowi, zasięg działania
- Apteki Przywidz, powiat gdański - adresy, telefony, godziny otwarcia
- Specjalny Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Gdańsku - kontakt, oferta i zapisy
- Pomorska Biblioteka Pedagogiczna w Gdańsku - kontakt, godziny, karta biblioteczna i zasoby online
- Polska Agencja Kosmiczna w Gdańsku - kontakt, oddziały i programy
- Urząd Statystyczny w Gdańsku - kontakt, sprawozdawczość i dane regionalne
