Policjant poza służbą uratował taksówkarza - w mieszkaniu znaleziono narkotyki

Mł. asp. Mateusz Biełuń, będąc poza służbą, wyciągnął z taksówki kierowcę, z którego ust wydobywała się wydzielina przypominająca krew. Zapewnił mu pomoc, zabezpieczył miejsce i powiadomił służby - podejrzewał również działanie narkotyków.
2 stycznia przed północą mł. asp. Mateusz Biełuń - zastępca dyżurnego komisariatu na Przymorzu - szedł ul. Grunwaldzką razem ze znajomymi, gdy zauważył stojącą na środkowym pasie taksówkę, która nie ruszała mimo zielonego światła. Z tyłu auta wybiegł pasażer, obywatel Serbii, który po angielsku wołał o pomoc. Pojazd miał kurs ze Sopotu do Wrzeszcza.
Funkcjonariusz podbiegł do Toyoty i zobaczył kierowcę, z którego ust razem ze śliną wydobywała się wydzielina przypominająca krew. Wspólnie ze znajomymi wyciągnął 32-latka z auta, ułożył go w pozycji bezpiecznej, upewnił się o drożności dróg oddechowych i wezwał pogotowie. Czekając na ratowników kontrolował stan mężczyzny - był zdezorientowany, nie odpowiadał na pytania, a źrenice wyglądały nienaturalnie. Policjant powiadomił o podejrzeniu użycia narkotyków funkcjonariuszy ruchu drogowego i zabezpieczył miejsce zdarzenia przy wsparciu pracowników Centrali Ruchu Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.
Policjanci ruchu drogowego ustalili, że kierującym był 32-latek z Gdyni . Zespół pogotowia potwierdził podejrzenie wpływu środków odurzających, a w szpitalu pobrano od mężczyzny krew do badań na obecność substancji. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy, pojazd odholowano, a kierowca trafił do policyjnego aresztu. W mieszkaniu zabezpieczono 8 porcji marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania narkotyków; po otrzymaniu wyników badań krwi możliwe jest rozszerzenie zarzutów o kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających.
Za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami. Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat więzienia.
na podstawie: Policja Gdańsk.
Ostatnie Artykuły

125 km/h w tunelu pod Martwą Wisłą - gdańska drogówka nie odpuszczała

Przed Energa Gdańsk Maratonem miasto pokaże ostatnie szlify i sportowe ambicje

Wybił szybę znakem drogowym, by ukraść kwiaty koleżankom

Pruszcz zatrzymany w kadrze znów szuka spojrzeń, które pokażą miasto inaczej

Joanna Jagiełło w Sierakowicach - finał czytelniczego sezonu z energią

Bagażnik z Tesli zniknął w kilka minut - w domu 54-latka znaleziono sześć sztuk

30 minut w lesie Matemblewa - policjanci odnaleźli 50-latka na czas

Po zimie drogowcy wchodzą na ulice Pruszcza Gdańskiego z gorącym asfaltem

SEO dla biznesu – jak zwiększyć zapytania ze strony internetowej

Prefabrykacja w budownictwie - szybsza i skuteczniejsza droga do realizacji inwestycji

Cztery drzewa przy Sadowej mają zniknąć po ekspertyzie dendrologicznej

Książki wracają na Wyspę Sobieszewską - nowy punkt rusza już w kwietniu

Energa Gdańsk Maraton zamknie ulice i zmieni kursy autobusów

