Ferie w galeriach - policja kontrolowała młodzież w akcji Bezpieczny Nieletni

W miniony poniedziałek gdańscy policjanci przeprowadzili kontrolę terenów galerii handlowych w ramach cyklicznych działań prewencyjnych „Bezpieczny Nieletni”. Funkcjonariusze sprawdzali stan trzeźwości i obecność zabronionych przedmiotów oraz prowadzili rozmowy profilaktyczne z młodzieżą.
Policjanci z gdańskiej komendy miejskiej przeprowadzili kontrolę terenów galerii handlowych. Działania miały charakter profilaktyczno-prewencyjny i były skupione na zapobieganiu sytuacjom mogącym zagrażać bezpieczeństwu nieletnich oraz prowadzić do ich demoralizacji.
W ramach przedsięwzięcia funkcjonariusze koncentrowali się na przeciwdziałaniu zjawiskom demoralizacji wśród młodzieży spotykającej się w galeriach handlowych. Sprawdzali, czy nieletni nie są pod wpływem alkoholu lub środków odurzających oraz czy nie posiadają przy sobie przedmiotów, których posiadanie jest zabronione.
Na miejscu policjanci prowadzili rozmowy profilaktyczne z młodzieżą. Celem działań była ochrona nieletnich oraz zapewnienie im bezpiecznych warunków do spędzania czasu wolnego.
na podstawie: Policja Gdańsk.
Ostatnie Artykuły

FETA 2026 szuka ludzi z energią - wolontariat otwiera kulisy festiwalu

Jazz, książki i wielkie sceny. Gdańsk wskazał nominowanych do Splendor Gedanensis

Maj w NCK Gdańsk - fortepian, noc muzeów i poezja w jednym kalendarzu

Rodzice adopcyjni mają zabrać głos w ogólnopolskim badaniu

Pięć zatrzymań w Gdańsku - jeden kierowca miał trzy sądowe zakazy

W Gdańsku pokazali, jak cyberoszuści wyciągają pieniądze z kont

Pies służbowy i technik kryminalistyki w Gdańsku - tak rekrutują do Policji

Gdańsk stawia na profilaktykę kobiet. Maj pełen badań i spotkań

Jak urządzić kuchnię w stylu retro i dobrać praktyczne dodatki?

Majówka pod policyjną kontrolą - w Gdańsku ruszą wzmożone patrole

NCK dopisuje brakujące nazwisko - ważne sprostowanie po jubileuszu

Sanah na stadionie i ruch pod presją. Gdańsk szykuje tramwaje, pociągi i objazdy

Węzeł przy dworcu i szybka M32 na czas zamknięcia wiaduktu

