Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdańsk

Nie wszystko, co robimy dla siebie jest korzystne. W dzisiejszych czasach zdaje się nam, że ciężka praca będzie dla nas jedynym opłacalnym zwrotem w przyszłości. W praktyce stres sprawia, że zbieramy tylko efekty szalenie niebezpiecznego kortyzolu. Doprowadza to do różnych chorób cywilizacyjnych, z którymi człowiek w pojedynkę może sobie nie poradzić. Między innymi dzieje się to dlatego, że odwlekamy wizyty u lekarza, co w konsekwencji prowadzi do przewlekłych schorzeń i bólów. Później faszerujemy się tabletkami przeciwbólowymi, pewni tego, że chociaż to nas może ocalić przed chorobą. W praktyce jest jednak tak, że uszkadzamy sobie wątrobę. A to objawiać się będzie kolejnymi dolegliwościami.

Co może nam pomóc? Pytanie brzmi raczej „kto”, a mowa tu o sprawdzonym, dobrym fizjoterapeucie. Od razu będzie się nam on kojarzył z masażem, ale masaż to tylko jeden drobiazg w całym procesie fizjoterapii. To specjalista dobierze nam zestaw ćwiczeń i zadba o to, żebyśmy czuli się dobrze.

Jak rozpoznać dobrego fizjoterapeutę?

Wybór fizjoterapeuty to nie wszystko. Oczywiście, możemy wpisać w wyszukiwarkę „fizjoterapeuta Gdańsk” i liczyć na to, że wyskoczą nam dobre wyniki wyszukiwania, aczkolwiek nie zawsze działa to tak, jakbyśmy chcieli. Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na opinie, jakie ma dana firma w Internecie. Czasami jest to proste, czasami nastręcza nam jednak różnych problemów, z którymi trzeba sobie jakoś poradzić. W tym wypadku mowa tu o tym, że niezadowolony klient zawsze zostawi komentarz, podczas gdy zadowolony już niekoniecznie.

Z tego też powodu powinniśmy sami umieć sprawdzać miejsce, do którego się udajemy. I tu z pomocą wkracza nam nasza własna wiedza.

Po pierwsze, dobry fizjoterapeuta to taki, który skończył szkołę kierunkową. Powinien mieć przy sobie dyplom jej ukończenia – jeśli zacznie się wymigiwać, to znaczy, że nie bardzo przykłada się do potwierdzenia swojej wiedzy. Po drugie, fizjoterapeuta powinien przechodzić różne szkolenia, żeby móc dobrze radzić sobie z nowinkami technologicznymi w jego zawodzie. Tylko dzięki temu będzie naprawdę dobry i naprawdę będziemy mogli mu zaufać.

Warto również dowiedzieć się czegoś od lekarza pierwszego kontaktu. On również zna sprawdzonych fizjoterapeutów i będzie wiedział, kto w dzisiejszych czasach wykonuje swój obowiązek sumiennie. Do fizjoterapeuty możemy chodzić na NFZ lub prywatnie, wszystko zależy od tego, czy mamy odpowiednie skierowanie.

Jak widać, wizyta u takiego specjalisty może się nam wyłącznie opłacić. Pamiętajmy o tym, zanim sięgniemy po garść tabletek przeciwbólowych.