Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdańsk

Kilkudziesięciu policjantów szukało wczoraj mężczyzny, który wyszedł wieczorem z domu z zamiarem odebrania sobie życia. Mężczyzna został odnaleziony przez policjantów w nocy i zaraz po tym trafił pod opiekę ratowników medycznych. 

Wczoraj tuż przed godz. 20.00 gdańscy policjanci odebrali zgłoszenie o zaginięciu 43-letniego mieszkańca Gdańska. Mężczyzna wyszedł z mieszkania i w jednej z wysłanych do swojej żony wiadomości sms napisał, że odbierze sobie życie. Policjanci po odebraniu zgłoszenia i ustaleniu niezbędnych dotyczących rysopisu mężczyzny, natychmiast zaczęli go szukać.
Dla komisariatu został ogłoszony alarm i kilkudziesięciu funkcjonariuszy szczegółowo przeszukiwało miejsca, w których mógł przebywać zaginiony. Informacja o zaginięciu oraz rysopis mężczyzny szybko trafiły do przewoźników komunikacji publicznej, oraz korporacji taxi. W poszukiwaniach brali udział policjanci z Oddziału Prewencji Policji Gdańsk oraz Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Gdańsk z psami poszukiwawczymi.
Podczas intensywnych poszukiwań policjanci sprawdzili tereny zielone znajdujące się w pobliżu miejsca zamieszkania mężczyzny, a także pustostany oraz miejsca, w których był lokalizowany jego telefon.

Tuż przed godziną 2.00 mundurowi sprawdzali rejon ul. Migowskiej i to właśnie tam zauważyli mężczyznę, którego rysopis odpowiadał zaginionemu 43-letniemu mieszkańcowi Gdańska. Mężczyzna był cały i zdrowy jednak policjanci wezwali na miejsce ratowników medycznych, którzy zajęli się nim.
Policyjni profilaktycy przypominają i apelują !!!

Jeżeli widzisz, że ktoś z twoich znajomych jest smutny, przygnębiony, jego zachowanie jest niepokojące i podejrzewasz, że potrzebuje pomocy i może zrobić sobie krzywdę, to zapytaj, jak możesz mu pomóc. Zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się ktoś potrzebujący pomocy.
Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.

Szukaj pomocy w instytucjach pomocowych takich jak Ośrodek Interwencji Kryzysowej, tel.: 58 511 01 21.