Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdańsk

Wczoraj policjanci ruchu drogowego zatrzymali dwie osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Podczas obsługi zdarzenia drogowego funkcjonariusze ustalili, że poszkodowany w wyniku kolizji mężczyzna, jest poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu i ciąży na nim kara grzywny lub też zamiennie ma spędzić 50 dni w areszcie za oszustwa. Policjanci podczas kontroli drogowej zatrzymali także 32-letniego gdańszczanina, poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania za kradzieże. Trzeci z zatrzymanych miał trzy listy gończe i ponad trzy lata do odsiadki.

Wczoraj po południu gdańscy policjanci ruchu drogowego otrzymali zgłoszenie, że na skrzyżowaniu ulic Hallera i Grudziądzkiej doszło do kolizji drogowej. Podczas legitymowania poszkodowanego 24-latka z Gdańska, okazało się, że jest poszukiwany w celu ustalenia miejsca pobytu oraz ma zapłacić grzywnę, lub też zamiennie spędzić 50 dni w areszcie. Mężczyzna oświadczył, że w całości uiści nałożoną na niego grzywnę. Po wpłaceniu grzywny został zwolniony.

Trzy godziny później na ul. Myśliwskiej policjanci zatrzymali do kontroli kierującego bmw. Samochód miał uszkodzony zderzak. Po sprawdzeniu danych mężczyzny okazało się, że 32-letni mieszkaniec Gdańska od miesiąca jest poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania wydanym przez Niemcy, a na swoim koncie ma kradzieże. Dodatkowo mężczyzna był poszukiwany w celu ustalenia miejsca pobytu przez Prokuraturę Rejonową w Pruszczu Gdańskim. Zatrzymany 32-latek został przewieziony do policyjnego aresztu. Zgodnie z dyspozycją Europejskiego Nakazu Aresztowania rozpocznie się procedura przekazania mężczyzny niemieckiemu wymiarowi sprawiedliwości.

Trzeciego z poszukiwanych zatrzymali policjanci z komisariatu przy ul. Kartuskiej. Mężczyzna wpadł podczas legitymowania. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że jest poszukiwany trzema listami gończymi za rozbój, kradzież oraz udział w bójce. Za te przestępstwa mężczyzna jeszcze dzisiaj trafi na ponad trzy lata do więzienia.