Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdańsk

Policjanci z komisariatu w Oliwie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże z włamaniem do piwnic. Cześć skradzionego mienia została odzyskana. Sprawca usłyszał 6 zarzutów, za które będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Dziś prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny. 40-latkowi grozi 15 lat więzienia.

Kryminalni z komisariatu w Oliwie pracowali nad sprawą kradzieży z włamaniem do piwnic, do których doszło 15 lipca 2021 roku w jednym z bloków w dzielnicy Oliwa. Pokrzywdzeni oszacowali wówczas straty na sumę prawie 4 tys. zł., a łupem sprawcy padły elektronarzędzia. Policjanci podczas swojej pracy sprawdzili wiele informacji. Dzięki zdobytym informacjom oraz dobremu rozpoznaniu kryminalni wytypowali mężczyznę, który dopuścił się kradzieży z włamaniem.
W sobotę wieczorem we Wrzeszczu kryminalni zatrzymali 40-letniego mieszkańca Gdańska, podejrzanego o dokonanie tych przestępstw. Policjanci odzyskali większość skradzionych elektronarzędzi, które sprawca zastawił w jednym lombardów.
Zatrzymany 40-latek usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem i cztery zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem do piwnic. Za te przestępstwa 40-latek odpowie w warunkach recydywy, ponieważ wcześniej był już karany za to przestępstwo. Dziś prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny.

Przestępstwo kradzieży z włamaniem w warunkach powrotu do przestępstwa zagrożone jest karą do 15 lat pozbawienia wolności.