W weekend policjanci ruchu drogowego z Gdańska udaremnili dalszą jazdę 4 kierującym, którzy byli pod wpływem alkoholu. Do pierwszej z tych interwencji doszło w piątek po godzinie 10:00 na ul. Matemblewskiej. Policjanci zatrzymali do kontroli kierującego hondą. Od 55-letniego mieszkańca Gdańska mundurowi wyczuli zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna jest pijany i ma ponad 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci przewieźli kierującego na pobliski komisariat i zatrzymali mu elektronicznie prawo jazdy.
 W sobotę o godzinie 00:35 patrol ruchu drogowego otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Podwale Grodzkie. Policjanci na miejscu ustalili, że 23-letnia mieszkanka Gorzowa Wielkopolskiego jadąc samochodem osobowym marki Kia, nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i uderzyła w stojącą przed nią osobową skodę fabię. Funkcjonariusze wyczuli od kierującej kią zapach alkoholu. Urządzenie wykazało, że kobieta jest pod wpływem ponad 2 promili. 23-latka została przewieziona na pobliski komisariat, a samochód, którym jechała odholowano na parking policyjny.
 Do kolejnej interwencji doszło w niedzielę tuż po godzinie 8:10 na al. Jana Pawła II. Mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki BMW. Podczas kontroli 35-letni mieszkaniec Gdańska został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Alkomat wykazał, że mężczyzna jest pod wpływem ponad 0,2 promila. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy, a za jazdę po alkoholu odpowie przed sądem.
 W niedzielę po godzinie 16:00 patrol drogówki otrzymał od oficera dyżurnego informację, że na ul. Norblina, kierująca volkswagenem sirocco jedzie od prawej do lewej krawędzi jezdni, a następnie na ul. Chrzanowskiego kobieta ta siedzi za kierownica auta i prawdopodobnie straciła przytomność. Policjanci pojechali we wskazane miejsce. Wezwani na miejsce ratownicy medyczni zbadali kierującą i stwierdzili, że nie wymaga ona hospitalizacji. Policjanci zbadali trzeźwość 67-latki kierującej volkswagenem. Jak się okazało, kobieta była pijana i miała prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. W rozmowie z mundurowymi tłumaczyła, że wcześniej wypiła kilka butelek kropli żołądkowych. Kierującą przewieziono na pobliski komisariat.
 Podczas weekendu policjanci zatrzymali także dwóch kierujących, na których ciążyły sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. W sobotę o godzinie 7:25 na ul. Podwale Grodzkie policjanci drogówki zatrzymali do kontroli kierującego samochodem osobowym marki Audi. 45-latek przekroczył dozwoloną prędkość o 25 km/h. Po sprawdzeniu danych kierującego w systemach policyjnych okazało się, że ma on dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów. Mężczyzna został przewieziony na pobliski komisariat. Za przekroczenie prędkości gdańszczanin został ukarany mandatem w wysokości 300 zł. Tego samego dnia o godzinie 15:00 na ul. Źródlanej funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego bmw, który na lince holował samochód osobowy marki Kia. Policjanci wylegitymowali kierujących pojazdami. Podczas sprawdzania danych kierującego kią okazało się, że sąd, w maju 2016 roku, orzekł wobec niego dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. 32-latek z Gdyni został zatrzymany i przewieziony na pobliski komisariat.
 Za naruszenie sądowego zakazu grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także utrata uprawnień i wysoka grzywna. Kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna, a także utrata uprawnień grozi za spowodowanie kolizji drogowej w stanie nietrzeźwości.