Nieuczciwy znalazca plecaka wpadł w ręce policji i odpowie przed sądem
Policja zatrzymała 36-letniego mieszkańca Rumii, który po znalezieniu plecaka w pociągu SKM zdecydował się na nieuczciwe działania. Mężczyzna próbował wypłacić pieniądze z konta właścicielki karty bankomatowej, zanim skontaktował się z nią w celu zwrotu zgubionych rzeczy. Teraz grozi mu nawet 10 lat więzienia za usiłowanie kradzieży z włamaniem.

Nieuczciwe działanie znalazcy plecaka w pociągu SKM

W minioną sobotę doszło do nietypowego incydentu w pociągu SKM. 36-letni mieszkaniec Rumii znalazł plecak, którego właścicielką okazała się obywatelka Brazylii. Wewnątrz znajdowały się cenne przedmioty, takie jak komputer, słuchawki oraz karty płatnicze. Mężczyzna postanowił skontaktować się z właścicielką w celu zwrotu plecaka, jednak zanim to uczynił, zdecydował się na próbę wypłacenia pieniędzy z jej konta.

Szybka reakcja pokrzywdzonej i interwencja policji

Kobieta, zauważywszy, że ktoś próbował użyć jej karty bankomatowej, natychmiast zgłosiła sprawę na policję. Pomimo początkowej radości z odzyskania zgubionych rzeczy, niepokój związany z próbą kradzieży skłonił ją do kontaktu z funkcjonariuszami. Policjanci z komisariatu w Śródmieściu szybko podjęli działania i jeszcze tego samego dnia udali się do Rumii, gdzie umówiono się na odbiór plecaka.

Zatrzymanie i oskarżenie o usiłowanie kradzieży z włamaniem

Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali 36-letniego mężczyznę oraz zabezpieczyli plecak wraz z całą jego zawartością. Znalazca trafił do policyjnego aresztu, gdzie usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Warto podkreślić, że takie przypadki pokazują, jak ważna jest szybka reakcja i zgłaszanie wszelkich podejrzanych działań odpowiednim służbom. Dzięki temu udało się odzyskać mienie pokrzywdzonej oraz zapobiec dalszym nieuczciwym działaniom.


Źródło: Policja Gdańsk