Nietrzeźwi kierowcy i narkotyki na gdańskich drogach weekendowe zatrzymania

2 min czytania
Nietrzeźwi kierowcy i narkotyki na gdańskich drogach  weekendowe zatrzymania

W miniony weekend gdańskie ulice były świadkiem niepokojących zdarzeń związanych z nietrzeźwymi kierowcami. Policja podjęła zdecydowane działania, zatrzymując wielu kierowców, którzy zlekceważyli bezpieczeństwo na drogach. Co się wydarzyło? Sprawdź szczegóły!

  • Gdańsk w akcji. Policja skutecznie walczy z nietrzeźwymi kierowcami
  • Niebezpieczne sytuacje na gdańskich drogach. Co dalej?

Gdańsk w akcji. Policja skutecznie walczy z nietrzeźwymi kierowcami

W sobotę, tuż po północy, na al. Grunwaldzkiej policjanci zatrzymali do kontroli 23-letniego kierowcę Volkswagena Golfa. Okazało się, że mężczyzna miał cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów na mocy decyzji administracyjnej z kwietnia 2023 roku.

Niedziela przyniosła kolejne interwencje. O godzinie 06:00 na ul. Kartuskiej policjanci skontrolowali 53-latka z powiatu kartuskiego, który prowadził ciężarówkę marki Daf. Badanie alkomatem wykazało obecność 0,7 promila alkoholu we krwi. Mężczyzna został przewieziony do komisariatu, gdzie odebrano mu prawo jazdy.

Niebezpieczne sytuacje na gdańskich drogach. Co dalej?

O godzinie 07:00 przy al. Armii Krajowej policjanci zwrócili uwagę na 44-letniego obywatela Gruzji, który prowadził toyotę. Po wcześniejszych zatrzymaniach za posiadanie narkotyków okazało się, że mężczyzna był pod wpływem amfetaminy i nie miał uprawnień do kierowania pojazdem. Został przewieziony do szpitala w celu pobrania krwi do dalszych badań.

Na ul. Partyzantów o godzinie 18:40 kolejny kierowca Volkswagena Golfa wzbudził podejrzenia policjantów. Badanie wykazało, że 46-latek był pod wpływem amfetaminy, a podczas przeszukania znaleziono przy nim woreczek z suszem roślinnym.

W niedzielę wieczorem, o godzinie 21:45, policjanci otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy na ul. Rakoczego. Okazało się, że 36-letni mieszkaniec Gdańska miał w organizmie 1,7 promila alkoholu.

W poniedziałek rano na ul. Trakt św. Wojciecha zatrzymano 33-latka z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów do lipca 2025 roku oraz cofniętymi uprawnieniami. Jego przypadek pokazuje, jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Policja apeluje o rozwagę i odpowiedzialność na drodze! Każde takie zdarzenie to krok w stronę poprawy bezpieczeństwa na gdańskich ulicach.

Opierając się na: KMP Gdańsk

Autor: krystian