Wystraszony i zmęczony próbował wydostać się z Kanału Raduni. Nie był jednak w stanie wyjść na brzeg. Ściany zabezpieczające koryto rzeki okazały się przeszkodą nie do pokonania. Bezradnemu zwierzakowi pomogli między innymi strażnicy miejscy.
jeleń w kanale Raduni 1200px_1

Środa, 15 maja. Funkcjonariusze z Referatu VI patrolowali dzielnicę Orunia. Zbliżała się godzina 8.30, gdy dotarło do nich zgłoszenie o młodym jeleniu uwięzionym w Kanale Raduni. Mundurowi natychmiast udali się w miejsce wskazane przez dyżurnego Stanowiska Kierowania. Zwierzęcia tam jednak było. Strażnicy ruszyli na poszukiwania.

Znaleźliśmy przestraszonego i zmęczonego jelonka. Nie mógł opuścić kanału, którego ściany są pionowe i bardzo wysokie. Zwierzę nie wyglądało na chore, jednak zostawienie go bez pomocy, mogłoby się dla niego źle skończyć – mówi inspektor Sławomir Jendrzejewski.

Funkcjonariusze wezwali straż pożarną. Przybyli na miejsce strażacy wyciągnęli jelenia z wody. Czworonożnego mieszkańca lasu należało jednak przewieźć w przyjaźniejsze dla niego okolice. Mundurowi poprosili o pomoc przebywających nieopodal pracowników Gdańskich Wód. Ci ochoczo przystali na prośbę strażników i użyczyli jelonkowi towarową część swego służbowego auta.

Kiedy młody jeleń był już na terenie pobliskiego kompleksu leśnego, jego stan zdrowia ocenili wezwani wcześniej specjaliści. Zwierzę było zdrowe i mogło wrócić do lasu.