Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdańsk

Dzięki skutecznej interwencji policjantów i natychmiastowej reakcji świadków na przestępstwo odpowiedzialności karnej najprawdopodobniej nie uniknie dwóch mężczyzn, którzy wrzucili rower do zbiornika retencyjnego. Jeśli pokrzywdzony złoży wniosek o ściganie sprawców tego zdarzenia, mężczyźni usłyszą zarzut uszkodzenia mienia. W zależności od wartości strat może im grozić 5 lat pozbawienia wolności.


Wczoraj około godziny 21 policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że przed chwilą dwóch mężczyzn wrzuciło do zbiornika retencyjnego rower. Na miejsce oficer dyżurny wysłała policyjnych wywiadowców, którzy w wyniku interwencji zatrzymali dwóch nietrzeźwych mieszkańców Gdańska w wieku 20 i 26 lat. Zatrzymani nie potrafili wyjaśnić policjantom swojego zachowania. Policjanci zabezpieczyli uszkodzony rower i skontaktowali się w tej sprawie z biurem obsługi, do którego należy uszkodzony rower.
Dzięki szybkiej reakcji świadka tego zdarzenia i powiadomienia policjantów mundurowi zatrzymali obu mężczyzn w policyjnej celi. Niewykluczone, że 20 i 26-latek usłyszą zarzut uszkodzenia mienia. W zależności od wartości strat może im grozić 5 lat pozbawienia wolności.