„Jasiek i Małgośka, czyli uważaj, robaczku!” to edukacyjny spektakl dla dzieci przygotowany przez Teatr Miniatura we współpracy ze Strażą Miejską w Gdańsku. Swoją premierę miał w styczniu 2017 roku. W ubiegłą sobotę aktorzy wraz ze strażnikami zagrali 100. przedstawienie. Sztuka cały czas cieszy się dużym powodzeniem nie tylko wśród najmłodszych.
spektakl Miniatura_1200px.JPG

Żartobliwa opowieść dla dzieci od lat 4 nawiązuje do znanej baśni braci Grimm. Uczy dzieci samodzielności i ostrożności. Publiczność najpierw ogląda lalkowy spektakl, a potem spotyka się ze strażnikami miejskimi. Nawiązując do przedstawienia i sięgając po niektóre rekwizyty, mundurowi w przyjazny i przystępny sposób przypominają dzieciom podstawy bezpieczeństwa. Maluchy uczą się między innymi co robić w przypadku kontaktu z agresywnym zwierzęciem, jak się zachować gdy zaczepia je obca osoba oraz o czym należy pamiętać na ulicy, by nie narażać się na niebezpieczeństwo.

Spektakl ciągle cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Sala jest zawsze wypełniona po brzegi. To naprawdę interesujące połączenie rozrywki i edukacji zarówno dla dzieci, jak i dla ich rodziców – mówi młodszy inspektor Szymon Majchrzak z Referatu Profilaktyki, występujący w przedstawieniu. Już po przedstawieniu widzowie podchodzą do nas i pytają, czy jesteśmy prawdziwymi strażnikami, czy aktorami w przebraniu mundurowych – dodaje z uśmiechem.

Jasiek i Małgośka, czyli uważaj, robaczku!” to autorskie przedstawienie aktorów Magdaleny Żulińskiej i Piotra Kłudki, przygotowane w ramach Sceny Inicjatyw Autorskich. Jego premiera odbyła się 29 stycznia 2017 roku. Przedstawienie trwa około 60 minut.

Tu znajdziesz repertuar Teatru Miniatura