Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdańsk

Pomysłowe dekoracje na przyjęcie urodzinowe dla dziecka

Gdy zbliżają się urodziny Twojego dziecka, z pewnością przygotowujesz przyjęcie urodzinowe, na które zapraszasz rodzinę i kolegów lub koleżanki małego solenizanta. Kupujesz prezenty, pieczesz tort, wybierasz przekąski. Jednak by uroczystość była idealna i na długo zapadła w pamięć, warto zadbać o jeszcze jeden element: piękne i pomysłowe dekoracje.

Dekoracje na przyjęcie – zrób to sam!

Bez względu na to, czy przyjęcie ma się odbyć w sali zabaw czy w Twoim własnym mieszkaniu, warto ozdobić przestrzeń w której będziecie spędzać świąteczny czas. Wzmocni to wyjątkową atmosferę, sprawi dzieciom dodatkową radość, a także będzie świetnie wyglądać na zdjęciach. Boisz się, że nie podołasz przygotowaniu skomplikowanych dekoracji? Spokojnie! W naszym poradniku zawarliśmy wskazówki, jak udekorować przyjęcie w sposób szybki, łatwy i niedrogi. Z pewnością dużą pomocą będzie odwiedzenie hurtowni dekoracji, ale jeśli nie jest to możliwe, wystarczy zwykły sklep plastyczny lub z zabawkami - można również składać zamówienia online na stronie Czakos.pl.

Balony to klasyczna dekoracja, która nigdy nie wychodzi z mody i zawsze się podoba. Obecnie na rynku dostępne są rozmaite kształty, kolory i rodzaje balonów – możesz więc wybrać takie, które najbardziej spodobają się Twojemu dziecku lub będą najlepiej pasować do miejsca, w którym odbędzie się przyjęcie. Dobra hurtownia dekoracji nie tylko zaoferuje Ci duży wybór, ale też doradzi najlepsze rozwiązania. Świetnym pomysłem jest jeden, duży balon w kształcie cyferki – oczywiście zgodnej z wiekiem małego jubilata. Chcesz by balony ułożyły się w imię Twojej pociechy? To również możliwe – wybierz tylko odpowiednie literki. Tego rodzaju balony powinny zawisnąć w centralnym miejscu, na przykład na stołem lub nad wejściem do pokoju.

Pozostałe balony rozmieść równomiernie w innych częściach pomieszczenia. Okrągłe ładnie wyglądają zebrane w pęczek złożony z kilku sztuk. Jeśli zdecydujesz się na balony w innych kształtach, na przykład gwiazdek, serduszek czy zwierzątek, postaraj się, by znajdowały się w pewnej odległości od siebie. Dzięki temu będą lepiej się prezentować. Jeśli chodzi o kolory, panuje pełna dowolność, choć jeśli chcesz stworzyć wrażenie elegancji, wybierz jeden lub dwa dominujące odcienie, zaś reszta balonów niech posiada neutralne barwy, na przykład srebro lub biel.

Jajka i kule styropianowe - oryginalne i uniwersalne

Kojarzą ci się z Wielkanocą? To prawda, że styropianowe jajka często wykorzystywane są przez dzieci jako pisanki. Na tym jednak nie kończą się ich możliwości. Oto nasze pomysły na użycie styropianowych elementów jako dekoracji:

- Pomalowane w intensywne kolory (najlepiej farbą pozostawiającą połysk) możesz umieścić w szklanej misie czy wazonie i położyć na stole. Jeśli między kule styropianowe włożysz świetlny łańcuch z malutkimi lampeczkami, całość stanie się naprawdę nastrojowa.

- Styropianowe formy obklej dookoła grubą, kolorową włóczką. Następnie nabij jaja i kule na patyczki do szaszłyków i umieść na przykład w doniczce lub specjalnie do tego przygotowanym pojemniku z gąbką w środku.

- Styropianowe jajka i kule obklejone barwnymi, błyszczącymi tasiemkami (świetnie będą wyglądać również te z brokatem), możesz nawlec na żyłkę i zawiesić w formie girlandy.

Ponieważ jajka i kule wykonane ze styropianu cieszą się dużą sympatią wśród najmłodszych, warto zorganizować również wspólne aktywności polegające na ich ozdabianiu i dekorowaniu. Może dzieci zamienią je w swoich ulubionych bajkowych bohaterów? Albo zorganizują zawody w turlaniu jak najdalej po podłodze? Wszystko zależy od kreatywności Twojej i urodzinowych gości. Życzymy dobrej zabawy!