Na czym polega labioplastyka?

Labioplastyka nie jest znanym zabiegiem medycznym. Na czym polega labioplastyka? Czym tak naprawdę jest taki zabieg? Dotyczy on kobiet. Chociaż wykonywany jest często przez lekarzy specjalizujących się w przerośniętych wargach sromowych. Tak, dokładnie chodzi o wargi sromowe. Bardzo delikatny, intymny temat, o którym panie boją się mówić.

Ginekologia estetyczna

Labioplastyka w Gdańsku podlega pod dziedzinę medycyny zwaną ginekologia estetyczna. Może nie jest ona jeszcze tak znana, ale warto wiedzieć, że takie coś w obecnych czasach istnieje i można z tego korzystać. W szczególności wtedy, jeżeli chodzi o podniesienie komfortu życia niektórych osób. Jakie są wskazania do tego, aby się poddać zabiegowi labioplastyki?

Jak już było mówione — zdecydowanie przerośnięte wargi sromowe. Tego typu schorzenia sprawiają, że może dochodzić do pojawienia się wielu infekcji intymnych. Wargi sromowe są zdecydowanie narażone na podrażnienia ze strony bielizny.

W szczególności, jeżeli chodzi o porę letnią, kiedy człowiek się nadmiernie poci. Są kobiety, które z powodu przerośniętych warg sromowych odczuwają dyskomfort seksualny. Osoby mające taki problem mogą, za przyzwoleniem lekarza, zdecydować się na wykonanie zabiegu labioplastyki.

Labioplastyka laserowa

Lekarze zdecydowanie częściej decydują się na wykonanie labioplastyki laserowej, która jest bezpieczniejsza i nie powoduje wystąpienia komplikacji zdrowotnych. Tak, są lekarze, który decydują się na wykonanie labioplastyki chirurgicznej, ale jest ich zdecydowanie mniej. Wszystko przez to, że pacjentka w ten sposób narażona jest na większą ilość powikłań.

Przed wykonaniem takiego zabiegu pacjentka powinna wykonać takie podstawowe badania, jak morfologia i mocz, aby sprawdzić, czy wszystko jest w jak najlepszym porządku pod tym względem.

Zabieg przy użyciu nowoczesnego lasera zmniejsza ryzyko wystąpienia blizn. Pacjentka dochodzi do siebie zdecydowanie szybciej niż po normalnym zabiegu chirurgicznym. Aczkolwiek niektóre przypadki wymagają tego, aby został wykonany zabieg chirurgiczny dla jej własnego bezpieczeństwa.

Przeciwwskazania do zabiegu

Kto nie może zdecydować się na tego typu zabieg? Do przeciwwskazań należą choroby nowotworowe. Jeżeli pacjentka ma do czynienia z tego typu schorzeniami, koniecznie powinna o nich poinformować swojego lekarza.

Nawet jeżeli w swojej rodzinie ma przypadki chorób nowotworowych, a sama ich nie ma, przed wykonaniem zabiegu, powinna wykonać badania w kierunku markerów nowotworowych. Kolejnym przeciwwskazaniem jest ciąża. Zabieg labioplastyki nie może zostać wykonany u kobiet, które mają miesiączkę. Lekarze zalecają zaplanowanie takiego zabiegu zaraz po zaplanowanym końcu krwawienia miesiączkowego.

Należy również poinformować lekarza o tym, jeżeli ktoś ma problem z krzepliwością krwi. Jest to bowiem kolejne przeciwwskazanie, które może wykluczyć pacjentkę z zabiegu labioplastyki. Tak w skrócie można opisać wszystkie informacje, jakie odnoszą się do zabiegu zmniejszenia warg sromowych u kobiet.