Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdańsk

Wczoraj funkcjonariusze z wydziału prewencji gdańskiej komendy miejskiej, którzy zajmują się działalnością profilaktyczną, wzięli udział w XIII Spartakiadzie Wodnej Gdańskich Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych. Zawody odbyły się na terenie Gdańskiego Klubu Morskiego Ligi Obrony Kraju. Zawodnicy rywalizowali w takich dziedzinach jak wioślarstwo czy strzelectwo. Policjanci czuwali nad ich bezpieczeństwem, ale także dzielili się z młodymi uczestnikami wiedzą na jego temat. Głównym celem policyjnych profilaktyków jest przekazywanie wiedzy, która pomaga młodym ludziom uniknąć niebezpieczeństwa.

Podczas spotkania funkcjonariusze opowiadali o swojej pracy oraz odpowiadali na pytania chętnie zadawane przez osoby odwiedzające policyjne stanowisko. Dla starszych mundurowi mieli przygotowane informacje o służbie w policji, a także zachęcali do wstąpienia w szeregi formacji. Zainteresowanych osób, które dopytywało proces rekrutacji, było sporo.

Gdańscy policjanci cyklicznie uczestniczą w tego typu wydarzeniach, podczas których czuwają nad bezpieczeństwem oraz przekazują przydatną wiedzę na jego temat.