Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdańsk

Wczoraj policjanci z komisariatu przy ul. Kartuskiej odebrali zgłoszenie, że funkcjonariusz w czasie wolnym od służby zatrzymał sprawcę przestępstwa. Do zdarzenia doszło tuż przed godz. 21.00 w dzielnicy Siedlce. Gdy policjanci byli na miejscu podczas rozmowy z uczestnikami interwencji ustalili, że do jednego z sąsiadów przybiegła kobieta i poprosiła go o pomoc w związku z agresywnym zachowaniem męża. Kobieta wiedziała, że sąsiad jest policjantem.

Funkcjonariusz wyszedł na klatkę schodową, aby porozmawiać z mężczyzną, próbował go uspokoić, jednak ten był agresywny i zaatakował go. Mężczyzna kilkukrotnie uderzył policjanta i był wulgarny. Hałas usłyszał inny z sąsiadów, który także ruszył na pomoc. Mężczyźni obezwładnili agresora i nie pozwolili mu uciec.

Zatrzymany 39-latek trafił do policyjnego aresztu i po wytrzeźwieniu najprawdopodobniej usłyszy zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej oraz znieważenia funkcjonariusza publicznego, a także naruszenia nietykalności cielesnej i kierowania gróźb wobec pokrzywdzonej.

Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom Policję, Straż Miejską lub najbliższy Ośrodek Pomocy Rodzinie. Zadzwoń! 800 120 002, to specjalny numer telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie-Niebieska Linia.

Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego grozi kara 3 lat więzienia, za znieważenie funkcjonariusz grozi kara roku więzienia. Kierowanie gróźb jest przestępstwem, za które grozi kara 2 lat więzienia.