Na Zaspie przebudowa kładki – Aleja Rzeczypospolitej zawężona w obu kierunkach

1 min czytania
Na Zaspie przebudowa kładki – Aleja Rzeczypospolitej zawężona w obu kierunkach

FOT. Urząd Miejski Gdańsk

W Gdańsku zmiana układu jezdni przy przebudowywanej kładce na Zaspie wprowadzi widoczne utrudnienia dla kierowców i pieszych. Roboty skupiają się przy skrzyżowaniu z Al. Jana Pawła II i będą widoczne z chodników i jezdni. Mieszkańcy zauważą inaczej poprowadzony ruch oraz prace przy nawierzchni i krawężnikach.

Przy przebudowie kładki na Zaspie obie jezdnie Alei Rzeczypospolitej zostaną zawężone – zmiana organizacji ruchu będzie obowiązywać przez co najmniej dwa miesiące. W czasie prac wykonywane będą między innymi nowe kapy chodnikowe, czyli elementy wykończeniowe przy krawędziach chodników, które mają poprawić bezpieczeństwo i komfort pieszych.

Jednocześnie, w rejonie skrzyżowania z Al. Jana Pawła II, prowadzone są prace związane z modernizacją istniejącej infrastruktury. Jak informuje DRMG, wykonawcą robót jest firma Primost. Kierowcy i piesi powinni spodziewać się zwężeń oraz wolniejszego przejazdu – warto zachować ostrożność i planować krótkie rezerwy czasowe przy przejazdach przez ten odcinek.

na podstawie: Urząd Miejski w Gdańsku.

Autor: krystian