Henna do włosów - jakie daje efekty i dla kogo będzie idealnym rozwiązaniem?

Pięknie wyglądające włosy to rzecz jasna marzenie bardzo wielu osób. Szczególnie na to jak włosy wyglądają swoją uwagę zwracają kobiety, które chcą zawsze pięknie się prezentować. Z wiekiem problemem dla większości z nas staje się kolor, który tracimy. W tym momencie można zareagować decydując się na koloryzacje. Pojawia się jednak pytanie jak tej koloryzacji dokonać, by uzyskać najlepsze możliwe efekty. Jakie rozwiązania wybrać. Wśród tych popularnych znajduje się między innymi henna do włosów. Kiedy warto ją zastosować i jakie można uzyskać dzięki niej efekty?

Co to takiego henna do włosów?

Henna to naturalny barwnik roślinnego pochodzenia, który wykorzystywany był już w starożytnych czasach na Bliskim i Dalekim Wschodzie. Stosowany jako środek do paznokci, włosów i zdobienia ciała. Pozyskuje się hennę z łodyg i liści lawsonii bezbronnej. Rośnie ona w Afryce, Australii i Ameryce Łacińskiej.

Kto może decydować się na hennę do włosów?

Henna do włosów to idealny wybór dla tych osób, które chcą unikać stosowania chemicznych preparatów i stawiają na naturalne, ekologiczne produkty. Farbowanie henną nie będzie powodować reakcji alergicznych. Henna jest także środkiem, który pozwala pogłębić naturalny kolor, nie będzie go radykalnie zmieniać. Dlatego efekty będą doskonałe między innymi w przypadku tych osób, które mają pierwsze siwe pasma i chcą zamaskować ten problem i ukryć siwe włosy bez obaw o to, że pojawi się efekt wyglądający sztucznie.

Jakie właściwości ma henna do włosów?

Zaletą henny jest nie tylko to, że jest środkiem w pełni naturalnym, ale ma w składzie także wiele cennych składników. Decydując się na hennę można do włosów doprowadzić cenne minerały: magnez, wapń, miedź, mangan, cynk czy żelazo. W składzie jest także błonnik, enzymy czy witaminy z grupy B, witamina A i D a także kwas linolowy oraz oleinowy. Więcej o hennie dowiesz się z artykułu Triny: https://triny.pl/blog/henna-do-wlosow-tak-czy-nie/.

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że nakładanie henny będzie bardziej skomplikowane i czasochłonne niż farb z drogerii. Jeśli cały proces nie będzie dobrze przeprowadzony to efekt może być niezadowalający. Dodatkowo istotne jest to, że na 100% nie da się zaplanować koloru więc próbę warto zacząć od małego kosmka włosów. Henna gwarantuje między innymi wysoką skuteczność, ponieważ barwnik ma to do siebie, że wynika aż do kory włosów, a więc tam gdzie jest pigment. To sprawia, że efekty jakie będzie można uzyskać przy stosowaniu henny faktycznie będą pozytywne i kolor ładnie będzie utrzymywał się na włosach prze dłuższy czas po jego nałożeniu niż przy sztucznych farbach.