Policja Gdańsk: Policjanci zatrzymali kolejnych dwóch kierujących.
Wczoraj po godzinie 8:00 policjanci zostali poinformowani o zdarzeniu drogowym na ul. Blizbora. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki Citroen podczas cofania uderzył w zaparkowany samochód osobowy marki Renault. W rozmowie z kierującym policjanci wyczuli od niego zapach alkoholu, poza tym 59-letni obywatel Ukrainy mówił niewyraźnie, miał problem z wysławianiem się. Kierujący odmówił badania alkomatem na obecność alkoholu w organizmie. W związku z tym mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań. Wyniki trafią do biegłego, który stwierdzi, czy mieszkaniec Gdańska był pijany w chwili zdarzenia.
Około godziny 10.30 na ul. Marynarki Polskiej mundurowi zatrzymali do kontroli kierującego osobową mazdą, który przekroczył dozwoloną prędkość o 22 km/h. Policjanci wylegitymowali obywatela Gruzji. Podczas sprawdzania danych 40-latka okazało się, że na mieszkańcu Gdańska ciąży sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, który obowiązuje go do września 2026 roku. W związku popełnionym przestępstwem kierujący został zatrzymany i przewieziony do komisariatu. Za przekroczenie prędkości funkcjonariusze ukarali go mandatem w wysokości 300 zł.
Za spowodowanie kolizji drogowej w stanie nietrzeźwości grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna, a także utrata uprawnień. Za złamanie sądowego zakazu grozi kara więzienia do 5 lat.
Komenda Miejska Policji w Gdańsku, gdansk.policja.gov.pl/pm1/informacje/wiadomosci/127719,Policjanci-zatrzymali-kolejnych-dwoch-kierujacych.html
Ostatnie Artykuły

W Centrum św. Jana zabrzmi „Speranza”. To nie będzie zwykły koncert

W Centrum św. Jana zabrzmi „Speranza”. To nie będzie zwykły koncert

Gdańsk pokaże 25 lat ochrony przed powodzią. Padną nowe plany

W Gdańsku rusza festiwal wspinaczki bez barier. Miejsc starczy tylko dla 75 osób

Pendolino dojedzie z Trójmiasta do Ustki. Z Gdańska ruszają kursy do Europy

Pendolino dojedzie z Trójmiasta do Ustki. Z Gdańska ruszają kursy do Europy

Oliwa zamknęła stulecie w kapsule czasu. Pod palmiarnią padły ważne deklaracje

Oliwa zamknęła stulecie w kapsule czasu. Pod palmiarnią padły ważne deklaracje

BRG bierze transport na warsztat. Nowy zastępca stawia na dane i scenariusze

BRG bierze transport na warsztat. Nowy zastępca stawia na dane i scenariusze

Gdańsk pod gołym niebem. Murale prowadzą przez dzielnice i historie

W Gdańsku można wypożyczyć sprzęt do rehabilitacji za darmo. Jest jeden warunek

Wisłoujście przenosi się do 1628 roku. Rekonstruktorzy szykują wielkie starcie

Tablica Kosycarza odsłonięta. W Gdańsku wróciły wspomnienia o fotoreporterze
Przydatne dane teleadresowe
- Gdański Ośrodek Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień - kontakt, programy, pomoc w uzależnieniach
- Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Śródmieście - kontakt, godziny i zawiadomienie o przestępstwie
- Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego w Gdańsku - adres, kontakt i godziny
- Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ w Gdańsku - adres, godziny i kontakt
- Parafia Matki Boskiej Bolesnej w Gdańsku - msze, sakramenty, kancelaria
- Międzynarodowe Targi Gdańskie - kontakt, hale i organizacja wydarzeń
