UM Gdańsk: Remont nadmorskiej ścieżki rowerowej przed majówką
Trwa remont popularnej nadmorskiej trasy rowerowej. Zmodernizowane zostaną kluczowe odcinki, by zapewnić bezpieczeństwo i komfort jej użytkownikom.
  1. Remont rozpoczął się 8 kwietnia i potrwa do końca miesiąca.
  2. Zamknięcie odcinków na trasie od Brzeźna do Jelitkowa.
  3. Prace mają na celu usunięcie nierówności i dziur.
  4. Zamontowane liczniki odnotowały ponad milion rowerzystów rocznie.

Patryk Rosiński z Zarządu Dróg i Zieleni informuje, że remont nadmorskiej drogi rowerowej obejmuje nałożenie nowej nakładki bitumicznej w miejscach, gdzie zauważalne były największe uszkodzenia nawierzchni. "Z tego względu odcinek drogi dla rowerów między wejściami na plażę nr 50 (na wysokości przedłużenia al. Hallera) a nr 63 (przedłużenie ul. Piastowskiej) został całkowicie zamknięty dla rowerzystów" – dodaje Rosiński.

W związku z prowadzonymi pracami, mieszkańcy planujący wycieczki rowerowe w najbliższych dniach powinni omijać remontowaną trasę lub korzystać z sąsiedniego pasa dla pieszych, zachowując szczególną ostrożność.

Bezpieczeństwo i komfort na pierwszym miejscu

Nadmorska trasa rowerowa cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród mieszkańców, ale również turystów. "Najwięcej użytkowników notujemy w lipcu, jednak trasa jest intensywnie użytkowana przez cały rok" – podkreśla Rosiński. Wzmocnienie i naprawa nawierzchni to odpowiedź na rosnące potrzeby rowerzystów, których liczba każdego roku przekracza milion.

Remont ma zostać zakończony na czas, aby wszyscy miłośnicy dwóch kółek mogli cieszyć się bezpieczną i komfortową jazdą już od majówki. To doskonała wiadomość dla wszystkich, którzy życie na świeżym powietrzu i aktywność fizyczną stawiają na pierwszym miejscu.


UM Gdańsk