Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdańsk

Dla kogo szczoteczka elektryczna?

W sklepach internetowych takich jak na przykład oleole.pl można zauważyć, że coraz większą popularnością cieszą się szczoteczki elektryczne. Zastępują one powoli tradycyjne szczoteczki manualne. Spory wybór tego typu urządzeń łatwo znaleźć na stronie internetowej https://www.oleole.pl/szczoteczki-elektryczne.bhtml. Dla kogo jest to więc rozwiązanie i czy warto się tym zainteresować?

Zalety szczoteczek elektrycznych

Główną przewagą szczoteczki elektrycznej nad manualną szczoteczką jest oczywiście komfort związany z jej automatycznym działaniem. Nie trzeba więc nadmiernie przesuwać szczoteczki elektrycznej, bo jej ruchy pozwalają dokładnie oczyścić zęby z osadów w obrębie miejsca do którego skierujemy urządzenie. Jest więc zdecydowanie łatwiej i wygodniej czyścić zęby. Bez wątpienia zdecydowaną przewagę ma szczoteczka elektryczna w postaci ilości wykonywanych ruchów, a więc może czyścić zęby znacznie dokładniej. Kolejna zaleta kryje się w wymiennych końcówkach do szczoteczki. Łatwo się domyślić, że to jedyna część w szczoteczce elektrycznej, którą trzeba co pewien czas wymieniać.

Koszty zakupu końcówek do szczoteczki elektrycznej są zdecydowanie niższe niż zakup szczoteczki manualnej dobrej jakości. Ogromną zaletą szczoteczki jest również to, że jest ona w stanie obliczyć czas potrzebny na szczotkowanie zębów. Od momentu włączenia szczoteczka będzie działać określoną ilość czasu i wyłączy się sama jeśli upłynie odpowiedni czas, zwykle są to dwie lub trzy minuty. Pierwsze modele szczoteczek elektrycznych miały zasadniczą wadę – konieczność częstego ładowania urządzenia. Dzisiejsze modele szczoteczek mają pojemne akumulatory i są bardzo poręczne. Jedno ładowanie może wystarczyć nawet na 30 dni codziennego mycia zębów.

Szczoteczka soniczna

Mianem szczoteczki sonicznej określa się nowoczesną szczoteczkę elektryczną. Jej drgania pozwalają na jeszcze skuteczniejsze czyszczenie samych zębów, a przede wszystkim na dokładniejsze oczyszczenia trudno dostępnych przestrzeni międzyzębowych. Działa to na zasadzie tworzenia się mikro bąbelków, które są w stanie bardzo szybko przeniknąć do pustych miejsc i skutecznie wypłukać resztki pożywienia do środka jamy ustnej. Metoda rotacyjna w szczoteczkach elektrycznych jest powoli zastępowana właśnie przez funkcję soniczną. Można jednak śmiało powiedzieć, że każdy rodzaj szczoteczki elektrycznej gwarantuje wysoką jakość czyszczenia zębów i znacznie skuteczniejszy sposób dbania o zdrowie jamy ustnej od tradycyjnej szczoteczki manualnej.