Policja zatrzymała cztery osoby z narkotykami w ciągu jednej doby
W ciągu ostatniej doby policjanci w Gdańsku zatrzymali czterech mężczyzn związanych z posiadaniem narkotyków. Zatrzymani, w wieku od 24 do 40 lat, mieli przy sobie różne substancje odurzające. Każdy przypadek wywołał dodatkowe działania policyjne, które ujawniły inne przestępstwa, takie jak groźby karalne, niealimentacja i oszustwa.
  1. Zatrzymanie za groźby karalne i posiadanie marihuany.
  2. Zatrzymanie poszukiwanego listem gończym z tabletkami psychotropowymi.
  3. Zatrzymanie za kradzieże sklepowe i posiadanie amfetaminy.
  4. Zatrzymanie za przekroczenie prędkości i posiadanie narkotyków.

Pierwsze zatrzymanie miało miejsce wczoraj około godziny 10:00 w dzielnicy Chełm. Policjanci kryminalni, reagując na zgłoszenie o kierowaniu groźb karalnych, udali się do wskazanego mieszkania. Tam odkryli zawiniątko z suszem roślinnym, które później okazało się marihuaną. 39-letni mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do aresztu policyjnego.

Kolejna interwencja miała miejsce około godziny 11:00 na ulicy Wały Jagiellońskie. Policjanci zauważyli nerwowo zachowującego się mężczyznę, który po wylegitymowaniu okazał się być poszukiwany listem gończym. 40-latek miał przy sobie szklany pojemnik z tabletkami psychotropowymi. Po zatrzymaniu, mężczyzna został przewieziony do aresztu, a następnie trafi do zakładu karnego, zgodnie z nakazem sądu.

Nieco później, około godziny 18:00, funkcjonariusze z komisariatu przy ul. Kartuskiej zatrzymali 24-letniego mężczyznę podejrzewanego o kradzieże sklepowe. Podczas przeszukania znaleziono u niego woreczek z białym proszkiem, który okazał się być amfetaminą. Mężczyzna został zatrzymany i oczekuje na zarzuty.

Ostatnie zatrzymanie miało miejsce przed godziną 20:00 na ulicy Kartuskiej. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 33-letniego kierowcę audi za przekroczenie prędkości o 33 km/h. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna miał w kieszeniach spodni trzy zawiniątka z substancjami odurzającymi oraz młynek z resztkami suszu. Dodatkowo, jego paszport figurował w systemie Schengen jako przedmiot podlegający zatrzymaniu. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 800 złotych i 9 punktami karnymi.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


Wg inf z: Policja Gdańsk